Pomysły na prezenty

środa, 25 listopada 2015

Ostatnio poruszyłam temat świąt więc i dziś zostanę w tym klimacie. Wyjątkiem będzie natomiast to, że nie podam Wam pomysłu na przygotowanie świątecznej dekoracji, a na ładne zapakowanie prezentu.

Będzie to męski prezent, skarpetki, ale w ten sam sposób można też zapakować skarpetki lub rajstopy damskie lub dziecięce. Zawsze mam problem z kupnem czegoś dla mężczyzny, a z zapakowaniem tego jeszcze większy. Na skarpetki na szczęście znalazłam sposób.

 bukiet ze skarpet

 

Jeśli i Wy chcecie tak ładnie i elegancko zapakować skarpetki to przygotujcie:

- skarpetki w dowolnej ilości,

- gumki recepturki,

- bibułę zieloną i kolorową,

- nożyczki,

- wstążkę.

 

Na początku zajmiemy się tworzeniem kwiatów ze skarpetek. W tym celu skarpetki należy rozdzielić, czyli odłączyć od pary. Ja użyłam trzech par skarpet, więc mam 6 kwiatków. Teraz z kolorowej bibuły odcinamy pasek nieco szerszy niż skarpetka i o długości półtorej długości skarpetki. Górną część brzegu bibuły zawijamy do środka.

 w co zapakować skarpetki

jak zapakować skarpety

 

Teraz kładziemy skarpetkę na bibułę i zawijamy ją, rolujemy. Jeśli zostanie nam bibułki po zrolowaniu to owijamy ją nieco luźniej dookoła skarpetki. Całość związujemy gumką recepturką, a górne brzegi troszkę odchylamy od siebie, formując płatki kwiatów. 

jak zapakować skarpetę

 skarpeta w kwiatku

kwiat ze skarpetki

 

To samo robimy z resztą skarpet. Gdy wszystkie kwiatki mamy zrobione to związujemy je większą gumką recepturką razem. 

 pakowanie skarpet

skarpety na prezent jak zapakować

 

Teraz pora na zieloną bibułę. Odcinamy z niej pasek o długości obwodu wszystkich kwiatów i składamy na pół. Owijamy wszystkie kwiaty zieloną bibułką dookoła, a następnie całość związujemy gumką. 

 elegancko zapakowane skarpety

skarpetki zapakowane jak bukiet

 

Z pozostałej bibuły tworzymy jakby trzonek, ogonek do trzymania i również związujemy go gumką. Na środku cały bukiet można przewiązać wstążką, a górne brzegi zielonej bibuły lekko rozszerzyć.

 pakowanie skarpet na prezent

 

Nasz bukiet ze skarpetek gotowy. Dodatkowo do środka każdego skarpetkowego kwiatka można włożyć cukierek, lizaka albo papierowy banknot. Wszystko możecie owinąć celofanem. 

 skarpety w bukiecie

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5


nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer