Pudełka i torebki

czwartek, 14 stycznia 2016

Idziecie do sklepu po napoje i nie lubicie kiedy jedna szklana butelka obija się o drugą? Ja też tego nie lubię i dlatego postanowiłam nieco ulepszyć swoją torbę na zakupy i zrobić w niej wkładkę do butelek, by nie brzęczały jak je niosę. Polecam i Wam taki sposób. Zrobienie torby na butelki zajmuje kilka minut i nie musicie wydawać pieniędzy na specjalnie do tego celu przystosowane torby. 

 torba na butelki diy

 

Tak naprawdę torbę, a właściwie wkładkę na butelki do torby robi się z jednej rzeczy, ale przygotować trzeba ich więcej. A są to:

- torba na zakupy (taka z materiału),

- stary szalik lub kawałek materiału (najlepiej o szerokości szala),

- nożyczki,

- szpilki,

- igła z nitką (można też zszyć na maszynie).

 

Najpierw zajmiemy się szalem. Z jednej jego strony obcinamy frędzelki. 

jak zrobić torbę na butelki

jak przerobić torbę na zakupy na torbę na butelki

 

Następnie odwracamy torbę na drugą stronę, wywijamy ją na lewa stronę. Za pomocą szpilek przyczepiamy brzeg szala do brzegu torby. Teraz zastawiamy nadmiar materiału (szala). Tyle, żeby zmieściła nam się butelka i znowu przyczepiamy szal szpilkami do torby. Robimy tak dalej do końca drugiego brzegu torby, tak by powstały nam 3 przegrody na butelki. Można również zrobić przegrody dookoła torby, wtedy wejdzie nam więcej butelek. Gdy mamy wszystko zaznaczone pora zszyć zaznaczone szpilkami miejsca na maszynie lub ręcznie.

 jak zrobić wkładkę do torby na butelki

wkładka na butelki do torby

jak przenieść szklane butelki by nie brzęczały

 

Torba na butelki gotowa. Teraz możemy już spokojnie wracać z zakupów ze szklanymi butelkami bez obawy, że będą o siebie stukać. 

przegródki do torby

jak ułożyć butelki w torbie

 
1 , 2 , 3 , 4


nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer