Malowanie paznokci

niedziela, 17 listopada 2013

Pomysłów na malowanie i ozdabianie paznokci jest, jak wiemy, ogrom. Oczywiście nie każdy (niestety) ma talent do ich malowania w różne finezyjne wzory, więc zazwyczaj maluje je na jeden kolor. Pokażę niżej jak można z paznokci pomalowanych jednym kolorem zrobić ciekawy i prosty wzorek, do wykonania dla wszystkich.

 kropki na paznokciach

 

Przed rozpoczęciem malowania potrzebujemy:

- lakierów do paznokci w trzech kolorach np. białym, czarnym i siwnym,

- lakieru bezbarwnego lub odżywki,

- wykałaczki,

- kartki papieru.

 

jaki lakier do paznokci 

Malowanie zaczynamy od dokładnego usunięcia skórek przy paznokciach oraz ich oczyszczenia, spiłowania. Następnie malujemy wszystkie paznokcie na jeden kolor lub tak jak ja: palec mały i serdeczny na biało, środkowy na siwo/szaro, a wskazujący i kciuk na czarno. Można również przyjąć inną kolejność i inne kolory. Czekamy, aż pierwsza warstwa lakieru dobrze wyschnie i malujemy paznokcie drugą warstwą. Ma ona na celu to, że idealnie pokryje nam niedociągnięcia powstałe podczas malowania pierwszej warstwy. Natomiast jeśli Wam za "pierwszym razem" wychodzi idealnie nie musicie stosować już drugiej warstwy.

 jak równo malować paznokcie

 

Teraz na kartkę wlewamy kropelkę czarnego lakieru i za pomocą wykałaczki stawiamy na paznokciach pomalowanych na biało, czarne kropki. Należy pamiętać o tym, że jest ich więcej od strony wolnego paznokcia, mniej na jego środku i bardzo mało przy tzw. obłączku. Będzie to, mam nadzieję, lepiej widać na zdjęciach o co mi chodzi. Następnie robimy takie same kropeczki na palcach: środkowym, wskazującym i kciuku, z tym, że kropki robimy białym lakierem. Czekamy, aż paznockie dobrze wyschną i całość utrwalamy odżywką lub lakierem bezbarwnym. 

czarny lakier 

 białe kropeczki na paznockie

 
1 , 2 , 3


nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer