poniedziałek, 28 marca 2016

Pewnie wielu z Was słyszało już o loterii paragonowej. Działa ona już jakiś czas i każdy mógł się zetknąć z nią chociażby w gazetach, internecie czy telewizji. Ja natomiast postaram się nieco przybliżyć ten temat osobom, które o niej nie słyszały lub  które nic o nie nie wiedzą. Wyjaśnię o co chodzi i na czym polega "zabawa". 

Tak więc fachowo nazywa się ona Narodową Loterią Paragonową i jest to edukacyjna akcja powstała z inicjatywy Ministerstwa Finansów. Celem akcji jest uświadamianie Polaków o uczciwości przedsiębiorstw i poprawa funkcjonowania naszego kraju. To właśnie od nasz zależy czy nasz kraj będzie funkcjonował poprawnie. Dołączmy do akcji i wspierajmy uczciwą przedsiębiorczość. 

Jak wiadomo każdy z przedsiębiorców (niezależnie czy sprzedaje towary czy świadczy usługi) musi posiadać kasę fiskalną i wydawać paragony fiskalne za każdą sprzedaną rzecz lub za każdą usługę. Niestety, nie wszyscy stosują się do tej zasady. Takie działanie zaniża wpływy do budżetu państwa z tytułu VAT, który stanowi blisko połowę wpływów do budżetu. Natomiast owy budżet przeznaczany jest na usługi skierowane do nas, do obywateli. Są to: edukacja, ochrona zdrowia, wojsko, policja i drogi. Dlatego dbajmy o działanie kraju i korzystajmy z miejsc, gdzie kasa fiskalna się znajduje i zawsze otrzymamy paragon. 

Uczciwi przedsiębiorcy (płacący podatki) zawsze walczą z nieuczciwymi (niepłacącymi podatków lub płacącymi tylko ich część) i dlatego często mają powody do zmartwień. My klienci również, ponieważ nie mając paragonu za daną usługę czy towar, nie możemy dochodzić swoich praw. Stąd też pomysł Ministerstwa na tę akcję i zainteresowanie Polaków wydawaniem i braniem paragonów od każdego przedsiębiorcy. By zachęcić jeszcze bardziej obywateli do brania paragonów Ministerstwo ufundowało nagrody w akcji Loteria Paragonowa.

 

loteria paragonowa

 

 

By wziąć w niej udział trzeba:

1. Zrobić zakupy za minimum 10 zł i wziąć za nie paragon. Oczywiście nie muszą to być zakupy wyłącznie w sklepie, ale również usługi (naprawa obuwia, wizyta u dentysty, kosmetyczki czy paragon za przejazd autobusem). Wszystkie paragony za każdy zakup biorą udział w loterii paragonowej.

2. Następnie należy zarejestrować paragon na stronie loterii paragonoweji wypełnić formularz. Wypełniamy miejsca w formularzu, wpisując w odpowiednie miejsca dane z paragonu.

3. Wszystkie paragony należy zatrzymać. Paragony muszą być składowane w jednym miejscu w domu, gdyż w przypadku wylosowania danego numeru paragonu musimy go później okazać. Tylko w taki sposób można odebrać nagrodę. A nagrodami w loterii są: samochody - Opel Insignia i Opel Astra, laptopy Lenovo ThinkPad i iPad Air 2. Losowania nagród odbywają się dwa razy w miesiącu. 

 

Loteria Paragonowa trwa już od 1 października 2015 roku i będzie ona kontynuowana do 30 września 2016 roku. Nie ma ograniczonej liczby paragonów, które można zgłosić do loterii, więc szanse na wygranie są tym większe, im więcej paragonów dodajesz. Ważne tylko, by w danym miesiącu, zarejestrować paragon z miesiąca zakupu np. paragon z lutego rejestrujemy w lutym. Muszą to być tylko paragony fiskalne! W loterii mogą brać udział osoby pełnoletnie. Zwycięzcy powiadamiani są drogą telefoniczną lub e-mailem. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Loterii Paragonowej, szczegółach jej działania i wspieraniu polskich, uczciwych przedsiębiorców to odwiedźcie stronę: https://loteriaparagonowa.gov.plnieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer