poniedziałek, 20 października 2014

Dzisiejszy świat jest przepełniony od przeróżnych drobiazgów, bez których nie umiemy już funkcjonować lub które są dla nas niezbędne. Wiele z tych rzeczy jest jednorazowa, szybko się psuje, trzeba ją wyrzucić i kupić kolejną. Dotyczy to przedmiotów użytkowych, ale również takich jak np. płyty CD, które po jakimś czasie się psują. Dane zapisane na nich działają przez kilka lat, a później nie da się ich w żaden sposób odczytać. Co zrobić z taką płytą? Mam na to rozwiązanie.

Płyty można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Połamana płyta posłuży nam jako mozaika na ramkę do zdjęcia, ozdobiona w kolorowy papier będzie imitować rybkę, a podgrzana nad ogniem może ułożyć się w fantazyjną różę. Ja natomiast ze swoich płyt zrobiłam podstawki pod kubki. Jeśli również chcecie takie mieć, zapraszam do pracy.

 z czego zrobić podstawki

 

Przygotujcie:

- stare płyty CD w ilości 2 na jedną podkładkę,

- materiał w odpowiednim kolorze,

- nożyczki, igłę i nici,

- taśmę klejącą dwustronną. 

 

Materiał należy rozłożyć na równiej powierzchni. Na nim kładziemy płytę CD i wycinamy na kształt koła z mniej więcej 2 - 3 centymetrowym zapasem. 

 jak zrobić podstawkę pod kubek

jak wykorzystać płyty CD

Następnie na kolorowej stronie płyty naklejamy kawałki taśmy. Dlaczego na kolorowej? Ponieważ przyklejając po błyszczącej stronie płyty taśmę w efekcie końcowym kolorowa strona prześwitywałaby nam przez materiał. Chyba, że używacie grubszego materiału wtedy nie ma znaczenia, po której stronie będzie przylepiona taśma. Do dwustronnej taśmy przyklejamy materiał, mocno go naciągając.

 recykling płyt CD

 domowy recykling CD

W taki sam sposób przygotowujemy resztę płyt CD. Teraz obie płyty nakładamy na siebie (kolorową stroną do siebie). Za pomocą igły i nitki zszywamy brzegi dookoła. 

 prezent ze starej płyty CD

 pomysły na prezenty

pomysły na wykorzystanie płyt

Tak przygotowane podkładki pod kubki mogą służyć również jako prezent lub dekoracja domu. 

 drugie życie płyty CD

 
1 , 2


nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer