poniedziałek, 29 października 2012

Już niedługo rozpocznie się świąteczny okres....A póki co zajmijmy się przygotowywaniem świątecznych dekoracji. Jedną z takich będzie choinka wykonana z kartek papieru.

choinka z papieru

 

To czego potrzebujemy:

- nożyczki (proste lub ze wzorkiem),

- kartki papieru (najlepiej użyć kartek zapisanych po jednej lub obu stronach),

- klej,

- kawałek tekturki,

- patyczek do szaszłyków lub wykałaczka (w zależności od tego jak wysoką chcemy mieć choinkę).

 

Wykonanie:

Na początek przygotujmy sobie kartki. Wycinamy z nich kwadraty o boku 8 x 8 cm - to będą największe kwadraty. Następnie 7 x 7 cm, 6 x 6 cm i tak do rozmiaru 2 x 2 cm. Każdego rozmiaru kwadratów użyłam po 20 sztuk. Oczywiście można zrobić ich więcej na wyższą choinkę. Z tektury wycinamy również kwadraty tylko, że mniejsze w ilości 6 sztuk. Kwadraty z tekturki są po to by cała konstrukcja się utrzmała i utrwaliła.

Gdy wszystko mamy gotowe przystępujemy do pracy. Będziemy zaczynać od największych kwadratów. Zaznaczamy sobie środek na jednej kartce rozmiaru 8 x 8 cm (można na oko) i wbijamy go na sam dół patyczka do szaszłyków. Zaraz pod nim i nad nim nakładamy tekturowy kwadracik posmarowany klejem. Następnie nakładamy pozostałe kartki największego rozmiaru. Gdy nałożymy już wszystkie, nakładamy posmarowany klejem tekturowy kwadrat.

Potem nakładamy kwadratu mniejsze, czyli 7 x 7 cm i po nałożeniu wszystkich przyklejamy kwadrat z tekturki. Wykonujemy tak do czasu, gdy wszystkie kartki i tekturki będą nałożone na patyk. Ważne!! Między kwadratem 3 x 3 cm, a 2 x 2 cm nie dajemy tekturki.  Gotową choinkę możemy dowolnie ozdobić. 

co jest potrzebne do choinki  

jak zrobić dekoracje na święta 

dekoracje na Boże Narodzenie 

prezenty na święta 

świąteczne dekoracje 

chionka 

 
1 , 2 , 3


nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer