wtorek, 25 września 2012

Jeśli nie macie w domu puzzli lub jeśli chcecie mieć puzzle inne niż te ze sklepu, zróbcie je sami. To bardzo proste. Możecie również takim sposobem zrobić puzzle dla dzieci, a one mogą Wam w tym pomagać.

jak zrobić puzzle

 

Do wykonania puzzli potrzebować będziecie:

- obrazka, ilustracji (takiej z jakiej chcecie mieć puzzle),

- nożyczek,

- kleju (dość mocnego),

- sztywnego papieru (może być sztywna okładka z gazety lub jakiejś książki),

- ołówek,

- linijka. 

 

Do dzieła! Na początku należy posmarować dość dużą warstwą kleju okładkę z książki i na nią przyłożyć obrazek, z którego chcemy mieć puzzle. Pamiętajmy oczywiście, by nie przyłożyć obrazka odwrotnie!!! Należy odczekać kilka chwil, by klej dobrze się wysuszył, dociskając obrazek do tekturki. Ja zostawiłam swoje dzieło na całą noc, a dodatkowo przycisnęłam je stertą książek. 

Następnego dnia zabieramy się do pracy. Mając przed sobą obrazek swoich wybranych, dobrze sklejonych puzzli, odwracamy je drugą stronę (obrazkiem do dołu).  Za pomocą linijki i ołówka wymierzamy dokładnie centymetry i rysujemy równe kwadraty. W moim przypadku 3 cm x 3 cm. Następnie w każdej kratce należy dorysować tzw. cyple, czyli coś na ksztłt półokręgu, kwadratu lub trójkąta. Owe cyple mają wchodzić w poszczególne puzzle, tak by pasowały do siebie, by można je było złożyć w jedną całość. Jeżeli robimy puzzle dla małych dzieci, to możemy gotowe już puzzle poprzecinać na różne, duże kształty. 

Jeśli mamy już to wszystko narysowane, przystępujemy do rozcinania puzzli, po wcześniej narysowanych liniach. Ważne, jeżeli tak jak ja, macie obrazki po obu stronach puzzli to warto na jednej stronie, na każdym puzzlu zrobić jakiś znaczek np. mazakiem. Będzie on oznaczał to, że po jego stronie nie układamy obrazka.

Gotowe puzzle pozostaje nam tylko ułożyć.  

 

obrazki do puzzli 

kształty puzzli 

jak ciąć puzzle 

jak zrobić puzzle dla dziecka 

puzzle 

puzzle jak zrobić 

gotowe puzzle 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6


nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer