poniedziałek, 06 lipca 2015

Każde małe dziecko zapewne ma swoją ulubioną przytulankę, bez której się nie rozstaje. Służy mu jako poduszka, zabawka czasem przyjaciel lub jako po prostu jako przytulanka. Większość ich możemy kupić w sklepie, ale możemy je również własnoręcznie zrobić. 

W tej wersji to dziecko może wybrać kolor przytulanki, kształt oraz jej detale. Wykonanie takiej zabawki jest przyjemnością, uczy kreatywności, ale również jest wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Prócz tego wydaje mi się, że dzięki "własnej" zabawce, dziecko będzie miało poczucie wyjątkowości, że drugiej takiej samej nikt nie ma :)

przytulanki zrób sam

 

By wykonać przytulanki/ poduszeczki w kształcie sowy przygotuj:

- kolorowe materiały,

- szablon sowy różnej wielkości,

- watę kosmetyczną,

- igłę i nitkę, 

- ołówek i nożyczki,

- filc w różnych kolorach.

 

Na początku należy wykonać szablon sowy lub innego dowolnego zwierzęcia czy też przedmiotu oraz wyciąć go z kartonu. Następnie przykładamy szablon na wybranym materiale i odrysowujemy go. Ważne, aby materiał był złożony na dwa lub byśmy dwa razy odrysowali szablon! Potem wycinamy kształt z materiału. Przygotowujemy również oczy naszej sowy i inne elementy z filcu.

jak zrobić przytulanki

jak zrobić poduszkę

sowa poduszka

Następnie za pomocą igły i nitki przyszywamy oczy i nos naszej sowy w odpowiednim miejscu. Kolejnym krokiem jest zszycie sowy dookoła, prócz jednego boku. Możemy zszywać nasze przytulanki również za pomocą maszyny do szycia. Tym zostawionym, niezszytym bokiem będziemy umieszczali watę w środku. 

przytulanki do spania

jak uszyć przytulankę

jak uszyć poduszkę

Gdy wata została umieszczona w naszych materiałowych sowach, możemy zszyć bok. I nasza przytulanka - sowa gotowa :)

rodzina przytulanek

sowy przytulanki sowy poduszkinieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer