poniedziałek, 18 maja 2015

Lubię wykorzystywać wszelkiego rodzaju surowce wtórne, ale o tym już wiecie, bo nie raz pisałam to na blogu. Czytając ten wpis, dowiecie się jak jeszcze można wykorzystać plastikowe butelki.

Pisałam już o tym, że z butelek pet możemy zrobić np. zraszacz do trawy. Dziś pokażę, jak pustą butelkę po wodzie można wykorzystać w domu. Polecam wszystkim zastanowić się dwa razy zanim coś wyrzucicie, bo zawsze może się to przydać. Dziś pokażę jak zrobić z butelek inne pojemniki, pudełka czy małe miseczki na drobiazgi.

 pudełka z butelki pet

Wystarczy, że masz:

- butelki plastikowe w dowolnym kolorze i rozmiarze,

- nożyczki i nożyk,

- żelazko.

 

Butelka po wodzie jest praktycznie gotowa do użycia, ale jeśli masz butelkę po soku czy napoju, to należy ją dobrze wypłukać. Możesz też na końcu dokładnie ją umyć, by nie lepiła się do przedmiotów w niej trzymanych. 

 recykling butelek

Nacinamy butelkę nożykiem w jednym miejscu, niżej bądź wyżej w zależności od tego jak wysoki chcemy mieć pojemnik. Miseczki będą niższe. Następnie wyrównujemy dookoła obręcz butelki za pomocą nożyczek. 

 wykorzystanie butelki pet

co zrobić z plastikowej butelki

 

Rozgrzewamy żelazko i gdy jest już ciepłe przykładamy butelkę w miejscu cięcia do nagrzanej stopy żelazka. Wykonujemy okrężne ruchy butelką, by zaokrąglić ostre krawędzie butelki. 

sposoby na plastikowe butelki 

butelki pet diy

Tak przygotowane plastikowe pojemniki możemy użyć jako miseczki na drobiazgi lub zabawki, pudełka do kredek czy kosmetyków lub jako wazon do kwiatów. 

do czego wykorzystać plastikowe butelki 

 
1 , 2


nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer