czwartek, 17 kwietnia 2014

Kwiaty... są ozdobą nie jednego domu. Są także wręczane z okazji różnych świąt i uroczystości, mogą być doniczkowe jak i cięte, choć te drugie nie żyją już tak długo jak te rosnące w ziemi. Mogą być kolorowe lub tylko zielone, żywe lub sztuczne, małe bądź duże. Wszystko zależy od naszego gustu. Na moim blogu w dziale KWIATY znajdziecie nie tylko jak je zrobić z różnych materiałów, ale także jak pielęgnować żywe kwiaty. Na pierwszy ogień pójdzie Storczyk.

Storczyk jest przepięknym kwiatem, który odkryto w końcu lat 90. XX wieku. Na całym świecie występuje aż 67 gatunków storczyków i jednym z nich jest właśnie Phalaenopsis. Lubi on umiarkowanie nasłonecznione stanowisko, dlatego też nie należy wystawiać go latem na działanie promieni słonecznych.  Jeśli chodzi o dalszą pielęgnację, to nie należy też też przesadzać z ich częstym podlewaniem. Należy to robić tylko wtedy, gdy roślina ma suche podłoże, nie częściej, gdyż nadmierna wilgotność może doprowadzać do gnicia korzeni. Najlepiej umiarkowanie je nawadniać, a gdy wody nazbiera się w podstawce lub osłonce, należy ją z niej wylać. Storczyk tego rodzaju nie jest również wymagający co do temperatury. Opcjonalna wynosi około 20 stopni C (temp. pokojowa). Dla lepszego wzrostu storczyka można nawozić go raz na miesiąc. 

pielęgnacja storczyków 

Naturalne środowisko występowania storczyków to: Azja Południowo - Wschodnia, wyspy Palawan Polillo, Filipiny oraz północna Australia, a także tajwańska wyspa Orchid, która wzięła nazwę właśnie od występowania na jej terenie tych kwiatów.  

jak dbać o storczyka 

Co ciekawe, storczyki wcale nie rosną na ziemi, tylko na drzewach i skałach. Do wzrostu wybierają takie miejsca po to, by chronić się przed bezpośrednimi promieniami słońca.  Storczyki tego rodzaju posiadają dwa długie i mięsiste liście.  Oczywiście prócz tych liści storczyk posiada jeszcze inne mniejsze. Im więcej liści ma storczyk, tym jest zdrowszy. Sadząc storczyka pamiętajmy, by w jego podłożu prócz odżywczej ziemi występowała również kora, która pozwoli lepiej zatrzymywać wodę i później ją oddawać roślinie. Nie jest również niczym złym, jeśli z doniczki zaczyna nam wystawać nowy pęd (korzeń) storczyka. Oznacza to, że roślina właśnie wypuszcza nową łodygę, na której po pewnym czasie zakwitną kwiaty. Taki proces może potrwać nawet do trzech miesięcy. 

wszytsko o storczykach nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer