poniedziałek, 16 marca 2015

Jeśli Wasze dzieci lub sami lubicie pluszaki i wszelkie inne miękkie zabawki, to ten wpis jest dla Was. Tylko, że zamiast kupować polecam zrobić taką zabawkę samodzielnie. W tej czynności mogą Wam pomagać również dzieci, dzięki czemu uczynimy z pracy wspaniałą zabawę, łącząc pożyteczne z przyjemnym.

Poniżej przedstawię krok po kroku wykonanie takiego pluszaka. Wykonam pluszowego węża, którego jeszcze nie ma w naszym zestawie pluszowych zabawek. Jeśli więc i Wam go brakuje, bierzcie się do pracy.

 jak zrobić zabawkę

 

Przygotujcie następujące materiały:

- krawat, który już wyszedł z mody lub którego nie będziecie nosić (najlepszy zielony we wzory),

- wata kosmetyczna,

- nożyczki, igła i nici,

- opcjonalnie groch i szeleszczące folie,

- kawałki filcu czerwonego, białego i brązowego lub kawałki materiału.

 

Wykonanie zabawki zaczynamy od węższego końca krawata. To tu wkładamy pocięte kawałki szeleszczącej folii. Najlepiej sprawdzą się papierki po cukierkach. Wkładamy ich dowolną ilość i koniec krawata zszywamy, żeby nie wypadły. Dzięki temu, że ogon naszego węża jest szeleszczący można nazwać go grzechotnikiem :)

 jak zrobić pluszaka

 zabawka montesori

jak zrobić węża

Odcinek, w którym znajduje się folia można również przeszyć z drugiej strony, aby kolejne wkładane elementy węża nam się nie zmieszały. Następnie można do środka wsypać groch. Dzięki temu zabawka będzie miała różne struktury, a dziecko będzie mogło dotykać i rozpoznawać rzeczy szeleszczące, jak i twarde. Grochu nie należy sypać dużo, gdyż zabawka będzie wtedy ciężka. Odcinek z grochem również zszywamy oddzielając go od folii i waty, którą za chwilę dodamy.

 zabawka edukacyjna miękka

 

Ostatnim "składnikiem" pluszowego węża będzie wata. Wkładamy ją od odcinka z grochem, aż do najszerszego końca krawata, który będzie głową węża. Dokładnie zszywamy tą końcówkę, lecz zostawiamy niezszyty trójkącik. Będzie on nam potrzebny do umieszczenia języka węża. 

 miękka zabawka zrób sam

Z czerwonego filcu (lub czerwonego materiału) wycinamy kształt języka. Umieszczamy go w niezszytym trójkąciku na końcu krawata i dopiero teraz całość dokładnie zszywamy. Z białego i brązowego filcu wycinamy oczy i zszywamy je razem. Następnie przyszywamy je w odpowiednim miejscu na naszym wężu. I zabawka wąż gotowa.

 jak ozdobić węża

jak zrobić zabawkę dla dziecka

Możecie również zrobić takiego węża umieszczając w jego środku tylko watę. Jeśli macie jednokolorowy krawat, można naszyć na niego kolorowe kółka lub inne kształty wycięte z materiału lub filcu. 

 zrób zabawkę dla dzieckanieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer