piątek, 15 marca 2013

Ostatnio dość często słyszymy o dbaniu o środowisko, o ekologii, o tym, byśmy przykładali się do np. do recyklingu itp. Dlatego dziś pokażę, co można zrobić z kartkami drukowanymi przez nas praktycznie codziennie. Ile to razy zdarzyło się każdemu z nas, że coś wydrukował, a potem okazało się, że trzeba drukować jeszcze raz, bo czegoś zapomnieliśmy dopisać. Taka kartka wcale nie musi trafić do kosza na śmieci, tylko może mieć swoje tzw. drugie życie. 

notesy z kartek

Do wykonania naszego notesu będziemu potrzebować kartki, które są zapisane tylko z jednej strony. Taką kartkę A4 składamy na pół i przecinamy nożyczkami lub nożykiem. Następnie znów składamy i przecinamy. Możemy składać dalej i przecinać. Wszystko zależy od Was, od tego jakiej wielkości notes chcecie uzyskać. Moje notesy mają wielkość A6 i A7.

Przygotuj:

- pocięte kartki (zapisane po jednej stronie),

- kolorową kartkę, która będzie okładką (może być, ale nie musi),

- sznurek lub wstążkę,

- dziurkacz lub zszywacz.

 

Wykonanie: 

Jeśli masz już gotowy rozmiar kartek możesz przystąpić do pracy. Jeśli nie to najpierw potnij kartki A4 na mniejsze części. Kartki wkładamy do dziurkacza i robimy dziurki w odpowiednich miejscach. Przy moim większym tzn. szerszym notesie zrobiłam dwie dziurki, a przy małym tylko jedną na środku. Wasz notes może być grubszy lub cieńszy, wszystko zależy od Was i od tego ile karteczek macie przygotowanych. Następnie przewlekamy sznurek lub wstążkę przez dziurki, zawiązujemy i mamy już gotowy notes. Możecie również karteczki zszyć zszywaczem, ale wtedy Wasz notes nie będzie gruby.

jak zrobić swój notes 

dziurki w notesie 

mały notesik 

czym łączyć kartki 

zrób swój notes 

notes z używanych kartek 

kolorowe notesy nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer