niedziela, 24 stycznia 2016

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak wykorzystać ścinki materiału, które zostaną nam po szyciu np. ubrań. Można z nich zrobić zawieszkę, na którą będziecie wieszać opaski do włosów. Taka zawieszka będzie idealnym miejscem do przechowywania opasek. Jeśli nic nie szyjecie, a chcielibyście mieć taką zawieszkę można również wyciąć sobie odpowiednią ilość materiału lub odciąć brzeg/lamówkę (zazwyczaj grubszy od reszty materiału) i zawieszka gotowa.

 zawieszka na opaski do włosów

 

Już Wam piszę jak ją zrobić. Przygotujcie:

- ścinki materiału lub obetnijcie brzeg (lamówkę) materiału np. od poszewki,

- nożyczki,

- szpilki,

- igła z nitką lub maszyna do szycia,

- opaski.

 

Zaczynamy od przygotowania materiału. Ja obcięłam, a właściwie zostały mi lamówki od materiału, z którego szyłam coś innego. A co to wkrótce pokażę Wam na moim blogu :) 

jak zrobić zawieszkę na opaski

 

Następnie z lamówki wycięłam odcinek o długości około 40 cm, kilka mniejszych o długości około 10 cm oraz jeden o długości 15 cm

jak się robi zawieszkę na opaski

 

Na najdłuższą lamówkę, za pomocą szpilek przypięłam w równych odstępach odcinki 10-cio cm. Złożyłam je na pół i przyczepiłam szpilką. W ten sposób powstało mi coś takiego. Przyczepianie zaczęłam od dołu najdłuższego paska. 

diy zawieszka

zawieszka do opasek

 

Z odcinka 15 cm zrobiłam uchwyt (uszko), tak by można było wszystko powiesić na haczyku w łazience czy przy toaletce. Wszystko zszyłam na maszynie, ale można też ręcznie. 

 jak powiesić zawieszkę

gdzie przechowywać opaski do włosów

 

Zawieszka na opaski gotowa. Teraz można już wieszać opaski do włosów. 

miejsce do trzymania opasek

 
1 , 2 , 3


nieruchomości

Sprawdź do jakiej sieci
należy numer